•  HUDOBNÝ ODBOR

Overenie sluchových, rytmických, motorických a fyziologických predpokladov. Zaspievať jednoduchú pieseň, zopakovať počutý tón, alebo krátky hudobný motív, zopakovať krátky rytmický motív. Berieme do úvahy telesné dispozície pre zvolený nástroj, pri speve artikulácia.

spev 1 - 5 bodov

rytmus 1 - 5 bodov

intonácia / sluch 1 - 5 bodov

VÝTVARNÝ ODBOR

Overenie farebného tvarového vnímania, posúdenie úrovne koordinačných zručností, tvorivosti a schopnosti koncentrácie na prácu Nakresliť jednoduché tvary a motívy podľa pokynu. Na základe domácich prác ( je nutné doniesť so sebou ) posúdime úroveň vyjadrovacích schopností výtvarným prejavom podľa skutočnosti alebo podľa predstavy.

technika 1 - 5 bodov

kompozícia 1 - 5 bodov

predstavivosť 1 - 5 bodov

LITERÁRNO - DRAMATICKÝ ODBOR

Overenie fyziologických predpokladov, hudobno-pohybových a improvizačných schopností (artikulácia, čítanie textu bez prípravy, zopakovanie pohybu, rytmického motívu, rozhovor ).

reč 1 - 5 bodov

prednes 1 - 5 bodov

improvizácia 1 - 5 bodov

TANEČNÝ ODBOR

Overenie pohybových schopností, rytmického a hudobného cítenia, posúdenie fyziologických predpokladov ( zopakovanie jednoduchého pohybu, rytmického motívu, reagovať pohybom na hudobný motív - rozlíšiť pomalé, rýchle tempo, prípadne náladu hudby ).

rytmus 1 - 5 bodov

predstavivosť 1 - 5 bodov

ohybnosť a tanečný prejav 1 - 5 bodov

Najvyšší počet bodov je 15

Prijímajú sa žiaci s najvyšším počtom bodov podľa kapacitných možností školy. Neprijatí žiaci sa evidujú ako uchádzači - čakatelia, ktorých škola môže osloviť podľa potreby.

PRIHLÁŠKA TU