!!! RIADITEĽSKÉ VOĽNO 27. 03. 2024 !!!

VŠETKO O 240. VÝROČÍ UMELECKÉHO ŠKOLSTVA

• Umelecký vedúci / Ivan BARAN Dis. art.

Na základnej umeleckej škole Jantárová 6 pôsobí od roku 2004 ako učiteľ gitary. Myšlienka založiť hudobnú  skupinu vyplynula prirodzene z jeho dlhoročnej praxe a pôsobenia v rôznych hudobných formáciách. Vedenie školy bolo takejto myšlienke naklonené, nakoľko záujem o takýto spôsob hudobného vyjadrenia bol u žiakov veľký. Skupina sa začala  postupne formovať a účinkovala na triednych, školských koncertoch, neskôr aj na mestských podujatiach a celoslovenských súťažiach, kde získavala popredné umiestnenia. Najväčším zahraničným úspechom skupiny bolo  pozvanie na festival s veľkou medzinárodnou účasťou (Maďarsko, Ukrajina, Francúzko, Anglicko), ktorý sa konal v nemeckom meste Wuppertal (Langer Tisch), kde v roku 2009 reprezentovala našu školu, ale aj mesto Košice. Repertoár tvoria prevažne popove a rokové skladby zahraničných, ale i domácich autorov. V skupine sa vystriedalo mnoho členov. Mnohí študujú na vyšších typoch hudobných škôl.

V minulosti pôsobili v skupine:

V. KUŽIDLO / gitara //

G. ZUBAROVÁ / spev //

G. ČERVEŇÁK / gitara //

O. SZIGETTI / bicie nástroje //

E. KAKAROVÁ / bicie nástroje //

D. TÓTHOVÁ alias DORIS / spev //

V súčasnosti pôsobí skupina v tomto obsadení:

J. ŠUK / keyboard //

A. CHALACHAN / bicie nástroje //