• Vincent POLÁK, DiS. art.

Už od detstva sa venoval hudbe, v hudobnej škole sa učil hrať na husle, neskôr ho zaujala trúbka, ktorú vyštudoval na konzervatóriu v Košiciach. Po absolvovaní nastúpil do orchestra Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Po 15tich rokoch prešiel do Štátneho divadla v Košiciach na pozíciu hráča prvej trúbky. Popri práci v divadle sa tiež venoval pedagogickej činnosti v rôznych hudobných školách a dychových hudbách. Krátko po dovŕšení 50tich rokov sa rozhodol zvoliť si ako svoje hlavné zamestnanie pedagogickú činnosť a prijal miesto učiteľa trúbky v ZUŠ Jantárová 6, kde pôsobí doteraz.

Mgr. art. Ján HRUBOVČÁK

Študoval na košickom konzetvatóriu Timonova 2 hru na pozaune v triede profesora Pavla Takáča. Pokračoval na VŠMU v obore pozauna v triede profesora Jozefa Gašparoviča. Popri učeniu na Konzervatóriu a účinkovaniu v ŠF Košice sa venoval aj koncertom pre deti a mládež. Príznačným pre neho je vzťah k multiinštrumentalizmu. Kvôli realizácií výchovných koncertov začal zbierať hudobné nástroje z rôznych období. V súčasnosti ich ma okolo 200. Je nadšencom a tvorcom gospelovej hudby.